Nyhet

SimAbove GO

En eSIM. På varje resa du gör.

Över 170 länder · $15/år · Betala bara för den data du använder.

Upptäck SimAbove GO

Foto 2 — karuselis
Landa.Aktivera din eSIM.Kom online direkt.
Landa.Aktivera din eSIM.Kom online direkt.
Foto 3 — karuselis
Ett eSIMmed täckningi över 170 länder.
Ett eSIMmed täckningi över 170 länder.
Foto 4 — karuselis
Betala baraför detdu använder.
Betala baraför detdu använder.
Foto 5 — karuselis
$0!Inga flerbortkastade pengar!
$0!Inga flerbortkastade pengar!

En eSIM
för varje resa.

Aktivera SimAbove GO en gång och slipp köpa datapaket inför varje resa.

Fyll på din SimAbove Wallet så fungerar mobildatan automatiskt i över 170 länder. Ditt saldo debiteras endast för den data du faktiskt använder i varje land.

En eSIM för alla dina resor!

Så fungerar det

Foto 6
Foto 7

Ditt internet slutar aldrig fungera.
Inte ens när saldot tar slut.

Aktivera automatisk påfyllning så fyller SimAbove GO automatiskt på din plånbok när saldot sjunker under den gräns du har valt. Du bestämmer gränserna – vi ser till att du förblir uppkopplad.

Rättvisa priser. Varje land har sitt eget pris.

Albanien
$1,75/GB
Montenegro
$2,35/GB
Storbritannien
$1,75/GB
USA
$2,95/GB
Georgien
$1,75/GB
Indonesien
$1,75/GB
Turkiet
$1,75/GB
Schweiz
$1,20/GB
Marocko
$2,95/GB
Egypten
$2,95/GB
Frankrike
$1,20/GB
Mexiko
$4,10/GB
Italien
$1,75/GB
Spanien
$1,20/GB
Ungern
$1,20/GB
Kina
$2,95/GB
Kroatien
$1,20/GB
Danmark
$1,20/GB
Österrike
$1,20/GB
Tyskland
$1,20/GB
Förenade Arabemiraten
$4,10/GB
Grekland
$1,20/GB
Nederländerna
$1,20/GB
Macao
$1,75/GB
Andorra
$2,95/GB
Rumänien
$1,20/GB

Visa alla över 170 länder

SimAbove GO passar inte alla.

Men om du känner igen dig i någon av de här berättelserna är det förmodligen skapat för dig.

Foto 8 — persona

Andris – Affärsresor

6–10 affärsresor om året. Tyskland. Polen. Sverige. Allt går snabbt.

Andris vill inte köpa en ny eSIM inför varje flygresa. SimAbove GO finns alltid på hans telefon. Planet landar och han är online direkt.

En eSIM. Varje affärsresa.

~$24per år för den data han faktiskt använder
Foto 9 — persona

Ilze – Bilresa på Balkan

Serbien → Montenegro → Albanien.

Med traditionella eSIM skulle hon behöva tre separata datapaket. Med SimAbove GO behöver hon inte göra någonting – eSIM byter automatiskt till det lokala nätverket när hon passerar gränsen.

En resrutt. En eSIM.

~3 GBanvänt under hela resan
Foto 10 — persona

Māra – Spontan resenär

London i dag. Marrakech nästa månad. Kanske Istanbul därefter.

SimAbove GO väntar alltid på henne i telefonen. Hon behöver inte fundera på om hon köpte rätt paket eller om hennes gamla eSIM fortfarande är giltig.

Landa. Lås upp telefonen. Du är redan online.

Alltid redo för nästa resa.
Foto 12 — persona

Jānis – Världsresenär

Tre månader i Asien. Sedan Australien och Nya Zeeland.

Han vill inte köpa tio olika eSIM. SimAbove GO följer resrutten medan han följer äventyret.

En eSIM. Dussintals länder. Inget onödigt krångel.

Se själv.
När är SimAbove GO det smartare valet?

Vi säger inte att SimAbove GO alltid är det billigaste alternativet. Vi säger att det är det smidigaste om du reser ofta.

SimAbove GO passar inte alla.

Om du åker på semester en gång om året och använder 5–10 GB för att titta på videor och streama serier är ett fast datapaket ofta mer prisvärt.

Och det är helt okej.

SimAbove GO är gjort för dig
som reser.

  • Affärsresor flera gånger om året
  • Weekendresor till storstäder
  • Bilresor genom flera länder
  • Spontana flygresor
  • När du inte vet hur mycket data du behöver

Ett eSIM. Ett saldo. För alla dina resor.

När lönar sig GO?

Lägg till länderna du besöker, ange datamängd och antal resor per år – vi jämför GO (€12.00/år + betalning per GB) med att köpa ett datapaket för varje resa.

SimAbove GO / år

€12.00

€12.00 + €0.00 för data

Datapaket / år

€0.00

billigaste paketet × varje resa

Lägg till ett land för att se jämförelsen.

$15 per år.
Sedan kan du glömma ditt eSIM.

En årlig avgift håller ditt SimAbove GO eSIM aktivt och redo inför nästa resa.

Fyll bara på saldot när du behöver det. Inga nya eSIM. Ingen ominstallation. Ingen månadsprenumeration.

Ett eSIM. Hela året.

Foto 11
170+
länder med ett eSIM
365
dagars giltighet
1 GB
debiteringsintervall
$15
per år – ditt eSIM är alltid redo
$0
när du inte reser

SimAbove GO

Ingen prenumeration. Inga dolda avgifter.
Betala bara när du reser.

Köp SimAbove GO

Priserna inkluderar moms, gäller från och med juli 2026 och kan komma att ändras. Data debiteras i steg om 1 GB i varje land. eSIM förblir giltigt i 365 dagar från den första anslutningen till ett mobilnät. Förnyelse kostar $15 för ytterligare 365 dagar, och eventuell återstående giltighetstid förs över. Ditt saldo lagras i SimAbove Wallet och används endast för mobildata. Jämförelserna baseras på priserna för SimAbove fasta datapaket som var tillgängliga samma datum.

© 2026 SimAbove · International eSIM
Köp SimAbove GO